Kategorie:Frakce

Z Craftuj Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Craftuj.cz používá plugin Factions. Tento plugin dokáže vytvářet jakési cechy, aliance, které si hráči sami spravují. Aliance mohou zakládat všichni hráči za poplatek v CraftujCoins, ale jejich vedení mohou kdykoliv předat komukoliv. Jakýkoliv hráč se může do jakékoliv aliance připojit, pokud je pozván správcem.

Factions jsou zde hlavně z důvodu ochrany majetku. Každá aliance má svůj počet bodů, který je 10xPočet členů. Pokud má aliance tedy 6 členů, má 60 bodů a v tu chvíli může obsadit 60 pozemků. Jeden pozemek je 16x16 kostiček a je od samotného dna mapy až do nebe. Pozemky se mohou obsazovat kdekoliv ve Wilderness (divočina - oblast, kde nikdo nemá pozemek zabraný - 99% mapy).

Teď k samotnému systému válek. Dejme tomu, že máme dvě aliance (pouze příklad). Aliance "Heroes" má 8 členů - 80 bodů a nelení a obsadí 80 pozemků. Jejich momentální power bude 80/80/80 (aneb Počet pzemí/Momentální power/Maximální power). V tuto chvíli nemůže obsazovat další. Druhá Aliance "KickAss" se rozhodne ukrást jednu z pevností heroes. Vyhlédne si jakéhokoliv člena Heroes a zabije ho. Heroes v tu chvíli ztratí dva body a mají tedy 80/78/80. KickAss zabije ještě dalšího člena, takže Heroes mají 80/76/80. To znamená, že mají víc půdy než mohou chránit. V tu chvíli naběhne jeden ze velitelů KickAss na hrad Heroes a může jim tam ukrást 4 pozemky (zase o rozměrech 16x16). Hned co je příkazem (pod článkem jsou příkazy vypsané) obsadí, Heroes již na těchto obsazených pozemcích nemůžou ani otevřít bránu, ani ničit a stavět kostičky. Heroes mají tedy sílu 76 a 76 pozemků a trvá 10 minut, než se jim jeden bod síly navrátí (a dobije se opět na 76/80/80, protože mají v tuto chvíli 8 členů a 76 pozemků - 4 jim ukradli KickAss).

Spojenectví (Ally) - jednoduchý systém. Pokud si obě frakce přejí být spojenci, jsou spojenci. Pokud jedna z nich chce být nepřítel, jsou oba nepřátelé (enemy). Pokud nemají vztah, jsou neutrální, popřípadě zůstávají v příměří (Truce).

Power hráče se udává ve formátu Y/Z (Y = Momentální power / Z = Maximální power).
Frakční power se udává ve formátu X/Y/Z (X = počet zabraných pozemků / Y = Momentální power / Z = Maximální power).

Stránky v kategorii „Frakce“

Zobrazují se 3 stránky z celkového počtu 3 stránek v této kategorii.