Celkově na všech realmech 18 online hráčů | 32 398 registrovaných

Free Minecraft server

Vítejte na Craftuj.cz

Zdarma minecraft server s tradicí
Zahrajte si na prvním PvP Minecraft serveru. Zvolte si svou cestu osudu a v epické bitvě dobyjte země Warlandu se svojí aliancí, nebo vybudujte mírumilovné království ve hře s otevřenou politikou plnou kostiček. Hrát můžete také na realmech IndustrialCraft 2 a Classic. Klikni na tlačítko "Více" v pravém menu.

Novinky


Jedinečná herní zkušenost v bitvě s našimi vlastními pluginy. Vyzkoušej to na vlastní kůži!


Letos nejrozsáhlejší update se spoustou novinek.


Ohákni se minecraftově!


Přečti si informace o unikátním PvP pluginu, který nenajdeš jinde než na Craftuj.cz!


Hledáš inspiraci pro své pevnosti? Navštiv stránky creative serveru latexcraft.cz!


Vědomosti o Minecraftu a jeho updatech sepsané naším GM AAnubisem.
ZAČÍT
HRÁT
    JAK SE
PŘIPOJIT?
Aktuální novinky ze serveru
Lockdown

Proběhlo uzamčení serveru.

Přes víkend budou probíhat úpravy sdělené níže v novinkách. Nejčerstvější informace najdete na facebooku. Předpokládaná doba spuštění je 20. srpna, přesný čas určíme.

Update serveru

V posledních měsících se na našem fóru velmi aktivně řešily smíšené problémy inflace diamantů vzniklých bugy, nevzhlednost Warlandu a ještě několik dalších nedostatků systému, mezi které patří například aliance Nováčků. V minulosti nebylo možné zpětně dohledat původ nabugovaných diamantů a jiných podvodů, které více narušily ekonomiku našeho projektu. Nyní však máme možnost dohledávat kompletní tok všech věcí ve hře a díky posledním technologiím by neměl být problém těmto chybám téměř okamžitě zabránit a vrátit škodu, kterou způsobily. Již nepřipadá v úvahu, že by se tyto "krvavé" diamanty rozšířily tepnami naší ekonomiky bez následků, jako tomu bylo v minulosti.

Smazání diamantů?
Přelomem června a července jsme se snažili přijít na způsob, jak z celého světa odstranit pouze diamanty. Bohužel to byl úkol natolik komplikovaný, že se nenašel správný plugin, který by převedl formát truhel do databáze, kde by se s těmito daty dalo dále pracovat a nevyhoval ani jeden ze způsobů smazání diamantů z celého světa Warlandu. V Goldlandu tento problém nepřetrvává, takže v kreativním světě toto budeme moci úspěšně řešit.

..máš na mysli úplný wipe?
Ano i ne. Žádný WIPE nejde udělat hladce, WIPE nepatří mezi hezké věci a neexistuje způsob jak ho udělat, aby byli všichni spokojení. Velmi dlouho jsem tomuto nápadu sám odporoval a snažil se za každou cenu najít způsob smazání pouze diamantů, ale časem se ukázalo, že je hledání marné a tento způsob by byl maximálně technicky náročný. Bohužel hladina našich diamantů velmi omezuje hraní na všech úrovních a Craftuj team mě nakonec přesvědčil, že bychom tento WIPE mohli využít k dalším změnám a krokem do budoucna. WIPE však v žádném případě neznamená smazání úplně všeho, ale nevyhneme se kompletnímu smazání všech věcí a inventářů. Zde je plánovaný seznam změn:

 • Proběhne úplné smazání celého Warlandu a nasazení nového (Tento svět bude celý generovaný na novém patchi 1.3, spolu s novými surovinami. Proto jsme čekali s oznámením tak dlouho.) spolu s hlavním městem Craftia, které bude nově rozdělené do několika cenových kategorií a díky vyrovnání ekonomiky bude možné prodávat jednotlivé domky v Craftii soukromým majitelům. Nový Warland možná před spuštěním ještě zkrášlíme, přemýšlíme nad přidáním nových měst a vytvořením spojnic.
 • Ve frakčním systému proběhne důležitá změna: nemožnost stavby mimo frakční území. Pokud tedy budete chtít kdekoliv stavět, budete to muset udělat jako doposud s cizím územím - volné území si obsadíte a následně můžete stavět. Doufáme, že tento krok radikálně zpomalí postupné ničení Warlandu.
 • Nový svět Mineland - svět, který nahradí nevyužívaný End a bude použit pro těžbu surovin. Nebude příliš velký a plánujeme každý měsíc obnovu světa s jiným seedem.
 • Svět nového Goldlandu zůstane zachován - všechny cenné suroviny v budovách (hlavně drahé rudy (DB, GB, IB..) a ostatní více cennější suroviny budou proměněny na dřevo - VIP budou tedy po VIPu mírně zvýhodněni tím, že budou mít vlastní suroviny v budovách nového Goldlandu. Toto se týká i dispenzerů a všech kostek, které by mohly obsahovat úložné prostory. Z Goldlandu se také smažou všechny truhly.
 • Proběhne kompletní smazání všech inventářů, virtuálních truhel a uložených pozic hráče (všichni hráči se po WIPu objeví na spawnu). McMMO skilly zůstanou zachovány spolu s Aliancemi, kterým se však smaže celé frakční území.
 • Na server bude přidán plugin iConomy, který se nám na Skylandu velmi ověřil. VIP získají jako další z výhod vytváření tzv. ChestShopů, které budou moci vytvářet v Goldlandu. Počítáme s tím, že tento krok občerství ekonomiku a VIP nebudou muset být u svých obchodů vůbec přítomni. Na serveru tedy bude nová měna, která bude lépe použitelná pro obchodování a barter již nebude muset být nutností.
 • Plugin pro samozasazení pokáceného stromu + nová výhoda pro VIP, kterým bude stačit pouze odstranit spodní kostku kmenu a strom spadne a zasadí se sám.
 • Nově generovaný svět netheru (nyní již poslední verze světa = žádné hardwarové lagy způsobené chybou samotného minecraft patche).
 • Při tomto kroku také určíme škálu trestů pro hráče, kteří napomáhají zabanovaným při obcházení banu.
 • GM služby budou z důvodu většího vytížení GM týmu prováděny pouze za ZK - již nebude potřeba zbavovat se tun diamantů, které hráči získali bugy a proto jsme se rozhodli učinit toto omezení.
 • Nová tutorial zóna, odkud se hráč nedostane, dokud si nepročte všechny informační cedulky s nejčastějšími chybami nově příchozích.
 • Osídlování nového warlandu bude k dispozici vidět na obrázkové timelapse, kterou pro vás připravuje admin trash.


Doufáme, že se tento krok nebude chápat jako poškození hráči utratěných peněz, snažili jsme se co nejvíce VIP výhod z tohoto důvodu zachovat a nové VIP výhody ještě plánujeme přidávat po WIPu. Celý tento mírně radikální krok jsme se rozhodli učinit kvůli nespokojenosti hráčů se stavem v jakém se Craftuj nyní nachází a chceme s tím něco udělat. Uvědomujeme si, že všichni hráči přijdou stejnou mírou o desítky, ne-li stovky hodin své práce a doufáme, že k tomuto kroku budete schovívaví.

Pokud vše s ohledem na bukkit pluginy bude připravené a de-bugované, wipe proběhne 20. srpna. Do té doby máte čas na přenesení vašich staveb bezplatně do Nového Goldlandu (Pokud jste VIP) s omezením na velikost a krásu stavby (musí splňovat pravidla Goldlandu).

VIP diskuze k tomuto tématu je založena ZDE. Rozhodli jsme se ji omezit pouze pro VIP, protože respektujeme názor hráčů, kteří mají rádi náš server natolik, že se rozhodli jej podpořit.


Za celý Craftuj team vám děkuje za pochopení
administrátor Zorkenlide

EDIT: Uzamčení serveru proběhne s největší pravděpodobností kolem 18. srpna, 20. by měl být server zase spuštěn.

Rozhovor na Mineconu

Rozhovor s naším GM pro styk s veřejností z letošního Mineconu, který proběhl 5.-6. července na Festivalu Fantazie. Už se těšíme na další :)

Video je ke shlédnutí ZDE.

Update serveru

Proběhla instalace několik nových bezpečnostních opatření, mezi které patří:

 • Nasazení nového pluginu proti cheaterům, který automaticky zjistí vážnost prohřešku a udělí buď varování, nebo automatický ban.
 • Zpevněna ochrana proti harming potionům v PvP.
 • Změněn typ anti-x-ray pluginu, nyní i s logy a s okamžitým hlášením online GM.
Kdo je online

 , Armitagear , PVNST , LeZalox ,  , Rippersvk , Rumal , Lumikar , malejkuba ,  , Veronica , starlighter13 , fildiss 

celkem 13 crafterů
Warland & Goldland

Sponzoři

V zimě 2013/2014 proběhla na našem projektu veřejná sbírka na Startovači. Následující startéři se neoddělitelně stali součástí Craftuj.cz a my děkujeme za jejich podporou:
Technick_CZ, Sklepy, loupacek, MateoCZE, MrAaronPL


Přihlášení
Přihlašovací jméno Heslo
Registrovat | Zapomenuté heslo

Realmy
 
   
100
0
25,28,31,32,31,24,29,31,36,28,25,24,26,19,18,16,15,16,13,12
 
17:0018:0019:0020:0021:00
 
   
80
0
1,2,3,4,4,3,3,3,4,4,4,4,2,2,2,2,2,2,2,2
 
17:0018:0019:0020:0021:00
 
   
30
0
1,1,1,1,0,0,0,0,1,1,1,1,1,0,0,1,2,2,2,3
 
17:0018:0019:0020:0021:00
 
   
100
0
0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0
 
17:0018:0019:0020:0021:00
Partneři

Články
[Oznámení] - Přechod na 1.7.x

Přečteno: 1486x , komentováno 21x
Publikoval GamaFy, 04.11.2013

Verze 1.6.1 - Horse update

Přečteno: 1558x , komentováno 2x
Publikoval craftuj, 01.07.2013

Údržba

Přečteno: 847x , komentováno 5x
Publikoval bbtrash, 11.06.2013

[Snapshot] 13w23a,b

Přečteno: 658x , komentováno 5x
Publikoval craftuj, 08.06.2013

Nebezpečné Ostrovy!

Přečteno: 1485x , komentováno 12x
Publikoval physis, 02.06.2013

[Snapshoty] Co se událo do 13w22a aneb Verze 1.6

Přečteno: 902x , komentováno 3x
Publikoval craftuj, 01.06.2013

Pořad o Minecraftu #11 - Kapesní Blázinec

Přečteno: 794x , komentováno 4x
Publikoval WoMD, 15.05.2013

Archiv článků

TeamSpeak